Świat podwodny/Underwater worldCzekam na rozpoczęcie sezonu nurkowego w tym roku. Teraz jest jeszcze za zimno. Kusiło mnie bardzo, gdy byłam w Argentynie na Półwyspie Valdez, aby zanurkować, ale nie mogłam, bo świeżo przed wyjazdem z Polski do Ameryki Południowej zdobyłam uprawnienia i legitymacja była dopiero w drodze do Polski.
Wracam pamięcią do wspaniałej podróży do Egiptu z grupą znajomych nurków. Niedawno odebralam od nich wykonane wówczas zdjęcia, w tym wiele pod wodą. Byłam i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem tego wszystkiego, co zobaczyłam w Morzu Czerwonym. Niestety jednak, im głębiej schodzi się pod wodę, tym bardziej zanikają różne kolory i przechodzą w szarość. Ale dobry sprzęt video albo fotograficzny z odpowiednimi filtrami może zarejestrować piękno głębin, różnorodność barw. W Egipcie nurkowie z mojej grupy Tomek i Mirek zrobili sporo fantastycznych zdjęć )) Zapraszam do obejrzenia części z nich.

I’m waiting for the beginning of diving season this year. It’s still too cold. I was tempted a lot to dive while being in Argentina on the Peninsula Valdez but I couldn’t do it because just before leaving Poland for South America I had accomplished my diving course and the ID had been on its way to my home.
I come back in memories to the great trip to Egypt where I was with a group of divers. Lately I have received from them, photos taken there, including many taken under the water. I was and still I’m under enormous impression of all I saw in the Red Sea. Unfortunately, the deeper one dives, the less colors one can see there and the more they become grayish. However good video or photo equipment with proper color filters can fully register the beauty of the depth and diversity of colors down there. In Egypt divers from my group Tomek and Mirek took plenty of fantastic shots)) Here they are, some of them.

2 comments:

  1. Cudowne zdjęcia, aż chce się tam być...

    ReplyDelete
  2. Dziękuję Zbyszku, polecam Egipt, w szczególności, żeby ponurkować:))

    Pozdrawiam cię serdecznie

    ReplyDelete