Cudowna Polska

Wróciłam do Polski i przyzwyczaiłam się już do rzeczywistosci tutaj. Podoba mi się w Europie:)) Najwyraźniej się stesknilam.
Podróż do Ameryki Południowej dała mi więcej, niż sobie zaplanowalam, żeby osiągnąć. Poznałam na razie w pewnym zakresie kulturę latynoską, która zawsze mnie fascynowała, spotkałam fantastycznych ludzi z klubu couchsurfing i nie tylko, udoskonalilam mój Hiszpański, zobaczyłam przepiękne miejsca, poznałam nowe gatunki zwierząt (np. capibara), zasmakowałam lokalnej kuchni, cieszylam się każdą chwilą, dzieląc się moim szczęsciem z wszystkimi innymi poznawanymi osobami.... Podróż ta nauczyla mnie jeszcze więcej samodzielnosci, odpowiedzialnosci, wytrzymalosci w różnych niespodziewanych, czasami trudnych sytuacjach. Utwierdziłam się w przekonaniu, iż chęć poznania innego, nowego, chęć przekraczania własnych możliwosci i robienie tego, przynosi tyle wspanialych nowych wydarzeń. To jak otwieranie dalszych drzwi, które z kolei prowadzą do następnych i za każdym razem wszystko to, co się wydarza po drodze daje mi tyle radosci, wzbogaca, pozwala lepiej zrozumieć samą siebie i otaczający mnie swiat.

I came back to Europe and got used to the reality here. I like Europe:)) It's clear I was missing it here.
The journey to South America gave me more, than I planned to achieve. I got to know, for now just partly, the Latin culture, which has been fascinating me ever since, I met fantastic people from couchsurfing club and also other ones, I improved my Spanish, I visited marvelous places, I tasted local cuisine, I was happy of each moment I spent there, sharing my happiness with those I met there..... The journey tought me also more independence, responsability, perseverance in different unexpected, sometimes hard moments. I reassured myself that the will of cognition the other, the new..., the will to overcome oneself's possibilities and achieving it, brings so many great new circumstances. It's like opening new doors, which lead further to the next doors and everything that is happening in the meantime gives me so much joy, enriches me, lets me better understand myself and surrounding world.

1 comment:

  1. To pięknie, że jesteś taką patriotką. Serdecznie pozdrawiam i może do zobaczenia w Borkach:-)

    ReplyDelete